פתרונות

אחסון וגיבוי

אחסון

 

מערכת האחסון הינה לב ליבו של מערך ה- IT  המשרת לעיתים מאות ואלפי שרתים, פיזיים או וירטואליים. ולכן מהווה רכיב קריטי במערך תשתיות המחשוב.

 

מערכת האחסון הארגונית הינה אחת האתגרים המרכזיים העומדים בפני מנהלי מערכות מידע, בייחוד לאור כמויות המידע הגדל בקצב מהיר מדי שנה,והצרכים העסקיים של החברות בכדי לתת מענה מהיר לשווקים המשתנים.

 

מערך האחסון חייב לתמוך בצרכי ההווה תוך מתן אפשרות למענה מהיר לגידול הן בהיבט הביצועים והן בהיבט הנפח.

 

לחברת "דורקום"  מהנדסים מוסמכים לפתרונות אחסון, והחברה נותנת שירות החל משלב ביצוע סקר אתר ובדיקת צרכים (Assessment), ייעוץ, תכנון הפתרון והתאמתו לצרכי הארגון תוך הסתכלות על הצרכים העתידיים, הקמה והטמעה, ביצוע מיגרציה ממערכות אחסון קיימות תוך תכנון קפדני למזעור זמן ההשבתה.

 

חברת "דורקום", המומחים לפתרונות אחסון של חברת HP מציעה ללקוחותיה פתרונות אחסון מתקדמים וגמישים, תוך חיסכון ניכר בעלויות ושיפור משמעותי ביכולת התגובה בעולם העסקי.

 

מאחורינו פרויקטים רבים של הערכה, תכנון והטמעה של מוצרי אחסון של חברת HP, אשר סייעו ללקוחותינו לשפר את סביבות העבודה, תוך מתן מענה לקצב צמיחת הנתונים ודרישות השוק לשירותים חדשים, והגנה מרבית על המידע הארגוני הקריטי באופן יסודי.

 

גיבוי

 

חברת "דורקום" מתמחה בהקמה והטמעת פתרונות גיבוי. החל מהתכנון האסטרטגי וקביעת נהלי גיבוי, דרך התאמת הארכיטקטורה לדרישות העסקיות, רגולציה וכלה ביישום, הטמעה, הדרכה, תמיכה ותחזוקה.

 

יישום הפתרון מבוצע הן בגיבוי לדיסק (B2D) והן בשימוש בגיבוי לקלטות ושילוב בין שניהם כחלק ממחזור ניהול הגיבוי (B2D2T).

 

התוכנות המשמשות ליישום הינם מהמובילות בשוק:

 

CommVault Simpana

 

התוכנה Simpana של ®CommVault נבנתה מהיסוד על פלטפורמה אחת ובסיס קוד מאוחד כדי לאפשר ניהול משולב של מידע ונתונים. כל הפונקציות בתוכנה חולקות אותו דנ"א ואותן טכנולוגיות back-end, על מנת לספק יתרונות חסרי תקדים שהם תוצאה של גישה הוליסטית אמיתית להגנה על נתונים, ניהול נתונים וגישה אליהם.

 

התוכנה, Simpana מגנה על ההשקעה באמצעות פלטפורמת מרכזית, גמישה ומודולארית בעלת יכולת להתגבר על אתגרים חדשים ברגע הופעתם.

 

תוכנת ה- Simpana מסייעת במכלול הפעילות הכרוכה בניהול נתונים כולל הגנה, ארכוב, התאוששות, שחזור וגיבוי נתונים המצויים על שרתים בסביבה הפתוחה בשימוש בממשק ניהול יחיד.

 

בבסיסה של חבילת הגנת הנתונים CommVault עומד מנוע טכנולוגי משותף הכולל סט שירותים אחיד ובסיס נתונים אחד לביצוע כל הפעולות המוצעות על ידי התוכנה כמודגם בתרשים להלן:

 

 

1

 

 

תוכנת ה- Simpana מאפשרת גיבוי ושיחזור נתונים לדיסק או לספריית קלטות. ממקום מרכזי אחד.

 

יכולות מתקדמות לגיבוי מידע.

 

חבילת הגנת הנתונים של CommVault תומכת במגוון רחב של יכולות גיבוי מתקדמות כמו:

  • ריבוב גיבויים ואיזון עומסים – ניתן לרבב גיבויים (Multiplexing, Multi-streaming) כדי לאפשר למערכי גיבוי מהירים כגון גיבוי לדיסקים מגנטיים להגיע למיצוי התפוקה שלהם. התוכנה מציע ניצול מלוא המשאבים של שרתי הגיבוי על ידי שימוש סימולטני במספר ערוצים תוך איזון עומסים ביניהם.
  • סינון נתונים – ניתן לבצע גיבוי לחלק מהנתונים ולסנן נתונים מגיבוי. למשל הוצאה של תיבות דואר מסוימות מכלל גיבוי זה או אחר על מנת לממש את מדיניות הארגון והסביבה העסקית.
  • נקודות עיגון – לפני ואחרי כל תהליך גיבוי ושחזור ישנם עוגנים בהם ניתן להכניס יכולות תפורות לצרכי הארגון.
  • תזמון גיבויים מראש ותכנון מחזור גיבויים על פי מדיניות הארגון או רמת השרות הרצויה לשרתים השונים.
  • כיווץ המידע המגובה לחסכון בנפחי אחסון  ובמדיה.
  • יישום DeDuplication גלובלי, הן ברמת השרת המגובה והן ברמת היעד.
  • גיבוי מתקדם לדיסקים – ע"י ביצוע עותקים ברמת מערכות האחסון תוך אינטגרציה עם הסביבות  המגובות.

 

Veeam

חברת Veeam מספקת הגנת נתונים מודרנית (Modern Data Protection™ ) ופתרונות רבי עוצמה ,קלים לשימוש עבור סביבות וירטואליות (Built for Virtualization™) והענן. Veeam מספקת פתרונות לניהול וגיבוי תשתיות וירטואליות מבוססי Windows Hyper-V ו- VMware Vsphere .פתרונות הגיבוי של Veeam מאפשרים לארגונים לענות על צרכי RTO ו RPO בחסכון בזמן ומניעת סיכונים באופן דרמטי.  בין מוצריה העיקרים של החברה ניתן למצוא את Veeam Backup & Replication ו Veeam One.

Veeam Backup & Replication -מאפשרת בניה ותחזוקת תשתיות גיבוי גמיש ומשימות הגנת נתונים לתשתיות וירטואליות ע"י גיבוי ושיכפול מכונות וירטואליות ומתן פתרון להתאוששות מאסון ע"י
שימוש בטכנולוגית image-based backup ו image-based replication דבר המאפשר שיחזור מהיר והקטנת זמן ההשבתה של הארגון ואף את היכולת לשיחזור פריטים מיישומים (בטכנולוגית U-Air).  בנוסף Veeam משלבת  שימוש ביכולות Data deduplication ו Data compression.
Veeam Backup & Replication עובדת באינטגרציה מלאה עם פתרונות האחסון של חברת HP
(HP StoreOnse ו Hp 3PAR ) ליצירת שחזורים מהירים ע"י שימוש ב Hardware-based snapshot .

Veeam One -מספק ניטור רב עוצמה, קל לשימוש המאפשר השגחה , דיווח ותכנון קיבולת עבור תשתיות גיבוי וירטואליות.

Veeam הוקמה בשנת 2006 ויש לה כיום למעלה מ 23,000 שותפיים עיסקיים ולמעלה מ 100,000 לקוחות ברחבי העולם.

 

HP Data Protector

 

תוכנת HP Data Protector הינה פתרון מאוחד ראשון מסוגו להגנה, גיבוי ושחזור של סביבות ארגוניות עתירות נתונים. הפתרון משלב את טכנולוגיית Autonomy Intelligent Data Operating Layer – IDOL ומספק פלטפורמה יחידה להגנה על כל נכסי המידע – גם בהיקפי נתונים גדולים.

 

לחברת "דורקום" ניסיון רב בהטמעת פתרון גיבוי מבוסס Data Protector.